تعمیر تلویزیون بانه ای ال جی

تعمیر ال سی دی ال جی در نعمت آباد

تعمیرات تلویزیون در در تهران

اهمیت تعمیرات تلویزیون در زندگی روزمره

در دنیای تکنولوژی امروز، تلویزیون ها حرف زیادی برای گفتن دارند .می توان این دستگاه را جز جدایی ناپذیر زندگی انسان ها از گذشته تا اکنون دانست. با پیشرفت تکنولوژی امکانات تلویزوین ها رو به روز در حال افزایش است. از جمله امکانات را می توان به امکان وصل شدن به اینترنت و انواع مرورگرها،استفاده از بلوتوث ،اتصال انواع ورودی های متنوع مثل لپ تاپ ها و هارد ها و … را دانست. تعمیر تلویزیون بانه ای ال جی

با این حال تلویزیون های  ال ای دی، ال سی دی و پلاسما ها که امروزه در بازار ها مخاطبان زیادی دارند نیز ممکن است بر اثر عوامل بسیاری مانند فرسودگی قطعات،ضربه خوردن ونوسانات برق و خیلی عوامل متعدد دیگر دچار خرابی هایی گردند که شما  می توانید به راحتی و توسط تکنسین های مجرب آنها را به راحتی تعمیر نمایید. در ادامه به چندین نوع از این خرابی ها اشاره می کنیم.

 

انواع خرابی های قابل تعمیر تلویزیون

تخصصی ترین مرکز تعمیرات پنل تلویزیون

در ادامه به مشکلات رایج که در پنل های تلویزیون اتفاق می افتد و همچنین علل این اشکالات و شیوه تعمیر آنها اشاره خواهیم کرد. اگر در زمان استفاده از دستگاه متوجه بروز مشکلاتی و اختلال در پنل تلویزون شدید می توانید با مطالب و موارد گفته شده تا حدودی خودتان مشکل را ضمن تشخیص ،شیوه رفع مشکل را نیز بیابید. توصیه داریم تعمیرات تلویزیون و رفع اشکالات پیش امده در آن را به کارشناسان کار بلد بسپارید و در صورت نداشتن تخصص از ورود به این کار خودداری نمایید.

 

آبخوردگی پنل تلویزیون

آبخوردگی در پنل تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی اصطلاحی است که در واقع مربوط به  نفوذ مایعات پاک کننده مانند شیشه شوی از فاصله بسیار کم بین قاب و صفحه نمایش تلویزیون صورت می گیرد.

گاهی ممکن است موقع بازی کودکان و یا تمیز کردن تلویزیون به علت اسپری کردن مستقیم مایع پاک کننده روی نمایشگر، این مایعات که بیس آن ها نیز رسانا می باشد از  پایین پنل بین قاب دستگاه و صفحه نمایش وارد دستگاه گردد وچون جایگاه  قرار گرفتن فلت های منتقل کننده اطلاعات تصویر در زیر پنل تلویزیون می باشد باعث اتصال پین های مختلف این فلت ها به یکدیگر می شوند که برخی از آنها ولتاژ و برخی دیگر اطلاعات تصور را انتقال می دهند.

 

سوختن پیکسل ها

پیکسل ها در پنل تلویزیون ، 3 عدد ساب برای ساختن رنگ دارد. کنترل پیکسل ها به صورت دسته جمعی در کنار هم می باشد که توسط ترانزیستورها  صورت می گیرد. در صورتی در بخش های ذکر شده مشکلی رخ دهد، پیکسل به حالت خاموش در آمده که به اصطلاح سوختگی پیکسل یا پیکسل سوختگی نام دارد. ریشه یابی علت اتفاق خرابی پنل تلویزیون ها  نیازمند به بررسی و عیب یابی دقیق و تخصصی  می باشد که تنها با مراجعه به یک مرکز مجاز تعمیراتی معتبر ممکن هست.

 

استند بای تلویزیون و خارج نشدن از این حالت

اگر در دستگاه خود با این اشکال موجه شدید ، جهت تعمیرات پنل تلویزیون تلویزیون می بایست بورد پاور را مورد بررسی قرار دهید . در صورت سالم بودن این بخش این احتمال وجود دارد که مین برد دستگاه دچار مشکل شده باشد که نیازمند به سپردن به افراد متخصص و کاربلد می باشد.

 

وجود خطوط عمودی

خرابی پنل تلویزیون با پیدایش خطوط عمودی نیاز به بررسی های بیشتری دارد ؛ ضربه خوردن پنل یا وجود مشکل در برد تیکان یا فلت‌های ارتباط دهنده از جمله دلایل پیدایش خطوط عمودی هستند. اگر خط ایجاد شده به صورت سراسری از بالاترین نقطه تا پایین‌ترین نقطه کشیده شده باشد، برد تیکان و فلت های ارتباطی متهمین اصلی خرابی پنل تلویزیون هستند.

در این شرایط می توانید امیدوار باشید که هزینه های تعمیر تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کند. اگر خط تمام صفحه را در بر نگرفته باشد_ یک خط چند سانتی متری در مرکز تصویر یا از بالاترین نقطه تا مرکز تصویر باشد_ مشکل از پنل اصلی است و هزینه بیشتری گریبانگیر کاربر خواهد شد. تنها راه برای رهایی از این مشکل، تعویض پنل است.

 

قطع و وصل شدن لحظه ای صفحه نمایش تلویزیون

اوصولا این اتفاق به دلیل متصل بودن دستگاه به دستگاه گیرینده دیجیتال و یا دستگاه های مشابه دیگری از طریق پورت HDMI و سایر لوازم رخ می دهد. استفاده از لوازمی از جمله  لباسشویی، آبمیوه ‌گیری و یا لوازم مشابه در منزل ،به دلیل تولید نواسانات مغناطیسی، باعث ایجاد نویز در وسایل دیجیتال می گردد.

وجود نویز در لوازم دیجیتال، مانند تلویزیون، باعث می شود مشکلاتی که  نمونه بارز آن قطع شدن لحظه ای تلویزیون هست رخ دهد. تعمیر تلویزیون بانه ای ال جی

فلت های آسیب دیده

آسیب دیدگی فلت ها از دیگر مواردی می باشد که در صورت ورود مایعات به پنلبا آن مواجه می شویم. در حقیقت آبخوردگی پنل تلویزیون موجب سوختن یا آسیب جدی فلت های ریزموجود در پنل می شود که نتیجه آن خرابی پنل تلویزیون می باشد.

 

کند شدن تصویر

این مشکل از جمله مشکلاتی است که در تلویزیون ها با برند های معتبر دیده شده است .

در اين حالت تصويرها به کندی و به صورت اسلوموشن مشاهده می شودکه ممکن است  هاله هايي از تصوير قبل در تصوير بعدي نمایان گردد، معمولا تصویر قبلی چند ثانیه روی تصویر بعدی ثابت می ماند.

دلیل کند شدن تصویر می تواند  به خاطرعدم واکنش صحيح پنل به اطلاعات  ورودی و پاسخ پیکسل ها باشد. فرسوده شدن قطعات برد آدرس تلويزيون معمولا علت قطعی این خرابي مي باشد. البته در مواردي نیز ممکن است لیکوید پنل مربوط باشد. در بیشتر مواقع تعویض برد آدرس به راحتی مشکل وارد شده را رفع نموده . اگر این مشکل براي تلويزيون شما رخ داده است آن را خاموش نمایید و با مرکز تخصصي تعمير پنل تلويزيون تماس برقرار کنید تا در اولین فرصت نیرو لازمه را به آدرس مربوطه اعزام نمایند. تعمیر تلویزیون بانه ای ال جی

 

وجود نقطه سفید در تصویر

گاهی وجود یا چند نقطه سفید و نورانی در تصویر علت بروز مشکل می شود. باید بدانیم که در این مواقع، دستگاه در دچار سوختگی پیکسل شده است . یعنی تمام اجزای مرتبط با هم برای این که پیکسل به نقطه‌ای تبدیل گردد که رنگی باشد و هنگام نمایش دادن تصویربه درستی عمل ننماید. تعمیر تلویزیون بانه ای ال جی

در نتیجه پیکسل روشن می‌ماند و حالت نقطه سفید به خود می‌گیرد، لازم به ذکر است راه حل این مشکل تنها تعویض پنل به صورت کامل می باشد که می تواند بسیار پر هزینه باشد.

 

مرکز تعمیر پنل تلویزیون در تهران

مرکز تعمیرات تلویزیون فدک تهران  به عنوان نماینده مجاز تعمیرات تلویزیون در تهران می باشد که، با ارائه مشاوره های لازم قبل از اقدامات لازم برای تعمیر دستگاه هزینه های احتمالی و برآورد کل هزینه ها را به مشتری اعلام می دارد . لازم به ذکر است که در صورت نیاز به تعویض قطعات حساس و عدم امکان تعمیر، از قطعات کاملا اورجینال و اصل با گارانتی معتبر استفاده می گردد.در این مرکز ضمن به روز بودن تعمیر کاران به آخرین  اطلاعات مربوط به دستگاه های جدید ، به دلیل تخصص تعمیرکاران به تمامی برند ها می توان این مرکز را به عنوان کارگاهی برای  تعمیرات جامع و کامل ، که تجهیزات مناسب برای عیب یابی، تعمیر و ترمیم را داراست  معرفی نمود. در این واحد تعمیراتی امکانات و تسهیلات فوق العاده وسیع و پیشرفته ای از جمله سرویس تلویزیون در محل  نیزفراهم می باشد که هر سطحی از نیاز را به راحتی برای مشتریان گرانقدر برطرف می سازد.

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.