تعمیرات تلویزیون ال ای دی ال جی شمال تهران |09127384085 -66221407-33641842

تعمیرات تلویزیون ال ای دی ال جی شمال تهران

تعمیرات تلویزیون ال ای دی ال جی شمال تهران

تعمیرات تلویزیون ال ای دی ال جی شمال تهران

تعمیرکار تلویزیون ال ای دی ال جی شمال تهران

تلویزیون ال ای دی و ال سی دی ال جی در اینچ های میان رده ، در دو سایز اختصاصی ال

جی یعنی ۴۲ و ۴۷ تولید می شوند و در بخش مدل کد , عبارت با اینچ دستگاه شروع می

شود و در پی آن سری ساخت و ورژن تولید قید می شود . بعنوان نمونه ۴۷LN5420 تلویزیون

ال ای دی الجی در سایز ۴۷ اینچ و از سری LN می باشد.

تعمیرگاه مجاز ال ای دی ال جی شمال تهران

در میان انبوه تولیدات ال جی در طی چند سال گذشته مواردی از ضعف در طراحی و تولید

دیده می شود که سری LN و ضعفی که در بخش Back Light آن وجود دارد از معروفترین این

نمونه هاست که بدلیل استفاده از LED های بی کیفیت در مدت کوتاهی دچار نقص شده و

مصرف کننده را راهی تعمیرگاه تلویزیون می کند.تعمیر بکلایت تلویزیون ال جی یکی از عیوب

شناخته شده در بین تعمیرکاران تلویزیون در طی چند سال گذشته شده است.

شایع ترین خرابی های تلویزیون ال ای دی ال جی شمال تهران

تلویزیون های ال ای دی ال جی، طی چندین سال پیشرفت های زیادی داشتند و با بهبود تکنولوژی، بسیاری از ضعف ها و معایب آن ها بر طرف شد. اما با این حال یک سری مشکلات در تلویزیون های led بسیار رایج می باشند. به عنوان مثال خرابی بک لایت، شکستگی پنل، عدم وجود صدا، به هم ریختگی تصاویر و… . در ادامه ما قصد داریم تا به بررسی پر تکرار ترین ایرادات در تلویزیون ال ای دی ال جی بپردازیم. آگاهی و اطلاع از ایرادات رایج دستگاه، به شما کمک می کند تا در صورت خرابی دستگاهتان، به سرعت بتوانید منشا ایراد را متوجه شوید و قطعه ی آسیب دیده را شناسایی کنید و جهت تعمیرات، خودتان دستگاهتان را تعمیر کنید و یا آن را به دست یک تکنسین متخصص از مراکز معتبر و حرفه ای تعمیرات لوازم خانگی یا نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی بسپارید.

تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد

از مشکلات رایج تلویزیون های ال ای دی همین مشکل نداشتن تصویر با وجود داشتن صدا می باشد. معمولا این مشکل بخاطر خرابی مین برد، خرابی بک لایت، خرابی برد پاور، خرابی برد تیکان و… اتفاق می افتد. به عنوان مثال اگر برد پاور خراب باشد، برق به بک لایت نمی رسد و در نتیجه هیچ تصویری نمایش داده نمی شود و یا اگر خروجی بک لایت خراب باشد، تصویر قطع می شود. یا مثلا اگر مین برد خراب باشد، در واقع انگار مغز دستگاه از کار افتاده و می تواند هر مشکلی برای دستگاه شما پیش بیاید، که یکی از این موارد، عدم وجود تصویر می باشد. همچنین اگر بک لایت سالم باشد ولی تصویر کاملا مشکی دیده نشود ( مثلا به رنگ خاکستری دیده شود )، احتمالا برد تیکان آسیب دیده است و لازم است تا برد تیکان تعویض شود.

نگاتیو در تلویزیون ال ای دی ال جی شمال تهران

اگر رنگ تصاویر دستگاه شما مشکل دارد، و یک حالتیشبیه رنگین کمان دیده می شود، به این مورد پخش رنگ گفته می شود. در این حالت علاوه بر پخش رنگ، ممکن است که خطوط افقی و عمودی در صفحه نیز ظاهر شود. این مشکل معمولا بخاطر خرابی منبع تغذیه، خرابی بک لایت، خرابی مادر برد، خرابی برد کنترلر، خرابی پنل و… اتفاق می افتد.

 تعیرشکستگی پنل تلویزیون ال ای دی ال جی شمال تهران

شکستگی پنل یکی از مواردیست که خیلی زیاد برای تلویزیون های led اتفاق می افتد و تقریبا می توان گفت نصف تماس های دریافتی از مشتریان در رابطه با شکستگی پنل و تعویض پنل شکسته می باشد. پنل ممکن است بنا به دلایل مختلفی بشکند. مهم ترین علت های شکستگی پنل، وارد شدن بیش از حد فشار یا ضربه به صفحه دستگاه به خصوص هنگام نظافت و تمیز کردن تلویزیون  می باشد. همچنین شکستگی پنل می تواند بخاطر افتادن دستگاه از ارتفاع، پرتاب شدن وسایل به سمت تلویزیون ( معمولا این اتفاق در منازلی که کودک دارند رخ می دهد )، برخورد اجسام تیز به پنل دستگاه، حمل و نقل اشتباه هنگام جابه جایی یا اسباب کشی و… اتفاق می افتد. تمام این موار باعث می شوند تا پنل دستگاه شما بشکند و نیاز به تعویض توسط تعمیرگاه ها یا نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی داشته باشد.

تعمیر دیر روشن شدن تلویزیون ال ای دی ال جی شمال تهران

اگر پس از فشار دادن دکمه ی پاور روی کنترل، تلویزیون شما دیر روشن می شود، احتمالا برد تغذیه دستگاه شما دچار مشکل شده است. این مشکل جزء مشکلاتی است که معمولا بعد از انجام تعمیرات، ایراد مد نظر کاملا رفع می شود. و جز مواردیست که کاملا ارزش تعمیر کردن را دارد و این مورد معمولا در تلویزیون های قدیمی که چند سال از عمرشان می گذرد اتفاق می افتد. همچنین توجه داشته باشید که این ایراد باید سریعا بر طرف گردد و لازم است تا برد پاور تعویض شود، زیرا در صورت عدم توجه به این مسئله برد اصلی دستگاه شما می سوزد. پس توصیه می شود در اسرع وقت با یک تکنسین متخصص از مراکز معتبر و حرفه ای تعمیرات لوازم خانگی یا نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی  شمال تهران تماس حاصل نمایید.

  • کم نور شدن صفحه نمایش تلویزیون ال ای دی ال جی

یکی از مشکلاتی که معمولا بعد از چند سال استفاده از تلویزیون، برای دستگاه شما پیش می آید، کم نور شدن ال ای دی دستگاه می باشد. این ایراد بخاطر مشکلات بک لایت و یا بخاطر خرابی برد اینورتر دستگاه اتفاق می افتد. در این صورت معمولا با تعویض بک لایت، مشکل بر طرف می شود.

تعمیرآبخوردگی پنل تلویزیون ال ای دی ال جی شمال تهران

گاهی ممکن است که پنل دستگاه شما به طور اتفاقی خیس شود و مثلا این اتفاق ممکن است که هنگام اسباب کشی در روز بارانی، ریخته شدن آب روی پنل توسط کودکان و… اتفاق بیوفتد. در این صورت، اگر هنگام خیس شدن تلویزیون، دستگاه شما روشن است، باید سریعا آن را خاموش کنید و به هیچ وجه مجدد دستگاه را روشن نکنید. در این صورت بهتر است تا سریعا با یک تکنسین از نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی  شمال تهران مانند تعمیرگاه ال جی پشتیبان تماس بگیرید.

مشاوره رایگان و تماس با ما

تعمیر پرش ناگهانی تصاویر در تلویزیون ال ای دی ال جی شمال تهران

پرش ناگهانی تصاویر تلویزیون یا جابه جا شدن تصاویر، یکی دیگر از مشکلات شایع در تلویزیون ها می باشد. معمولا این مشکل بخاطر خرابی یا آسیب دیدگی پنل اتفاق می افتد. در این صورت لازم است تا پنل توسط یک تعمیرکار حرفه ای از مراکز معتبر تعمیراتی بررسی شود و در صورت نیاز تعمیرات لازم و یا تعویض پنل صورت بگیرید.

  • روشن و خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال ای دی ال جی

گاهی ممکن است که دستگاه شما بدون این که شما دکمه ی پاور کنترل را فشار دهید، روشن یا خاموش شود. این مشکل معمولا در صورت خرابی پاور برد یا خرابی مین برد اتفاق می افتد. در این صورت لازم است تا پاور برد و مین برد توسط تکنسین بررسی شوند. این مشکل می تواند در اثر سوختن یا نیم سوز شدن قطعات نیمه هادی اتفاق افتاده باشد که با تعویض آن ها مشکل بر طرف می شود.

 نعمیروجود لکه تصویر تلویزیون ال ای دی ال جی شمال تهران

اگر هنگام تماشای تلویزیون، متوجه می شوید که یک سری لکه های تاریک یا هاله های سیاه رنگ یا نقاط تیره روی تصاویر دیده می شوند، احتمالا بک لایت دستگاه شما دچار مشکل شده است  و یا این که ممکن است که LED یا پیکسل های پنل سوخته باشند. اگر پیکسل ها سوخته باشند، باید پنل را تعویض کنید و امکان تعمیر در این حالت وجود ندارد. البته بررسی و تعمیرات مربوط به این مشکل باید توسط سرویس کار از نمایندگی تعمیر لوازم خانگی ال جی مانند تعمیرگاه ال جی فدک انجام شود.

تعمیر خاموش شدن تلویزیون ال ای دی ال جی شمال تهران

اگر تلویزیون شما حین دیدن برنامه ی مورد علاقه تان یکدفعه خاموش شد، احتمالا پاور برد و یا آی سی های سازنده ولتاژ پاور برد خراب شده اند. در این صورت باید قطعات خراب و یا کلا برد پاور تعویض شود. همچنین لازم است تا مین برد نیز بررسی شود. نوسانات برق باعث خرابی مین برد می شود، علاوه بر این فرسودگی بر اثر گذشت زمان نیز از علل دیگر خرابی مین برد می باشد. مین برد بخاطر نوسانات برق ممکن است خراب شود. همچنین باید خرابی دستگاه های جانبی مثل رسیورنیز بررسی شود،  به عنوان مثال خرابی رسیور می تواند باعث خرابی مین برد شود، بنابراین لازم است تا از سالم بودن دستگاه های دیگر نیز مطمئن شوید، یا مثلا فلش ویروسی می تواند باعث از کار افتادن قطعات تلویزیون شود. همچنین برای جلوگیری از نوسانات برق، هرگز دستگاه را مستقیما به پریز برق وصل نکنید و از یک محافظ برق استفاده کنید. علاوه بر این موارد حواستان باشد که خاموش شدن دستگاه، بخاطر تنظیمات تایمر نباشد، بررسی کنید که تنظیمات ساعت تایمر روشن نباشد.

تعمیرروشن نشدن تلویزیون ال ای دی ال جی شمال تهران

اگر دستگاه شما روشن نمی شود، بررسی کنید و مطمئن شوید که برق به دستگاه می رسد یا نه. برای این منظور باید اطمینان حاصل کنید که پریز برق سالم باشد و یا اگر دستگاه به محافظ برق وصل شده، محافظ برق مشکلی نداشته باشد. سپس باید همچنین بررسی کنید که کلید خاموش وروشن که در پشت دستگاه قرار دارد، در وضعیت روشن باشد. اما اگر با فشار دادن پاور روی کنترل دستگاه ابتدا روشن می شود و فقط لوگوی ال جی را نشان می دهد و سپس هیچ تصویر دیگری را نمایش نمی دهد، به احتمال زیاد برد اصلی مشکل دارد. در نتیجه لازم است تا برد تعمیر شود و در صورت عدم امکان تعمیر باید این قطعه تعویض گردد.

تعمیرصدا نداشتن تلویزیون ال ای دی ال جی شمال تهران

گاهی ممکن است که دستگاه تصویر داشته باشد، اما صدا نداشته باشد. در این صورت لازم است تا چندین مورد بررسی شوند. اول از همه باید بررسی کنید که دستگاه روی حالت بی صدا یا همان حالت mute نباشد. سپس باید بررسی کنید که کابل های صدای تلویزیون و رسیور ( یا هر دستگاه جانبی دیگر ) سالم باشند و شل نباشند. اگر این موارد را بررسی کردید و مشکل بر طرف نشد، احتمالا پنل دستگاه مشکل دارد. پنل می تواند بخاطر ضربه یا آبخوردگی دچار چنین مشکلی شود. به عنوان مثال ممکن است که ترانزیستور ها و فلت های ارتباط دهنده پنل سوخته باشند. در این صورت باید پنل تعویض

کلیه خدمات در محل و در حضور مشتری زیر نظر اتحادیه تعمیرکاران تلویزیون در اسرع وقت به مشتریان عزیز ارائه می گردد.

 

تماس با ما

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *